Pranie bez kompromisov

Čisté obrusy, voňavá posteľná bielizeň sú vizitkou spoľahlivosti a seriózneho prístupu každej prevádzky, či už sa jedná o hotel, reštauráciu alebo wellness centrum. Zároveň svedčia o kvalite práčovne, ktorá sa o údržbu bielizne stará.

Venovať dostatočnú pozornosť výberu práčovne sa rozhodne oplatí. Správna voľba totiž zaručuje spokojnosť klienta, stabilnú kvalitu, flexibilitu, individuálny prístup, úsporu času a v neposlednom rade aj úsporu financií. Mnohí hoteliéri sa pri výbere práčovne riadia jediným kritériom a tým je cena. Nezohľadňujú pritom, kde a v čom je bielizeň praná, ani ako sa s ňou zaobchádza. Pomerne bežným javom je, že sa bielizeň takpovediac stráca. „Veľa hoteliérov pralo vo veľkých práčovniach, ktoré síce mali lepšiu cenu, ale po roku prania zistili, že im 20 percent bielizne chýba a po dvoch rokoch bola polovica bielizne rozpadnutá,“ upozorňuje Július Beláň majiteľ práčovne a čistiarne Tuzexx v Bratislave. V prípade práčovne Tuzexx nič také nehrozí. Využívajú totiž u nás ojedinelý trojitý systém kontroly. „Každý kus bielizne je ručne kontrolovaný pred samotným procesom prania a prípadné nezrovnalosti sa operatívne riešia s klientom,“ vysvetľuje J. Beláň. Na rozdiel od veľkokapacitných práčovní, kde sa bielizeň perie hromadne, ju v Tuzexxe pre každého klienta perú zvlášť. Zohľadňujú sa, pochopiteľne, aj druhy a miera jej znečistenia.

Špičkovej kvalite služieb predchádza popri spomínanom trojitom systéme kontroly aj vybavenie práčovne vysoko kvalitným technickým zázemím a modernými technológiami prania. Práčovňa Tuzexx využíva tie najmodernejšie práčky a žehliace zariadenia. „Tým, že máme širokú škálu pračiek s rôznym objemom, dokážeme prať pre každého klienta samostatne, čím eliminujeme stratovosť, poškodenie textílií a nekvalitné pranie,“ dodáva J. Beláň. Ako jediná práčovňa na Slovensku, z kategórie stredných práčovní, využívajú profesionálny systém dávkovania chémie. To znamená, že prací prostriedok sa nedávkuje ručne, ale dávkuje ho počítač, podľa špecifík konkrétneho klienta, druhu a miery znečistenia bielizne. „Keď príde nový klient, technik nastaví program presne na mieru. Každý klient aj každý druh bielizne tak má svoj program. Tento systém tak zaručuje nielen optimálne vypranie, ale aj vyššiu životnosť textílií,“ vysvetľuje J. Beláň.

Problémom mnohých práčovní býva aj kvalita, či skôr nekvalita používanej chémie. Častokrát sú to lacné prípravky zo supermarketov určené pre domáce, nie pre profesionálne pranie. Spoločnosť Tuzexx spolupracuje so švajčiarskou firmou, ktorá sa takmer 50 rokov venuje výlučne chémii určenej pre práčovne. „Vyskúšali sme troch dodávateľov, napokon sme si vybrali toho najlepšieho,“ hovorí J. Beláň. Špičková švajčiarska kvalita stojí aj za používanou avivážou. „Je vyrobená na princípe nanotechnológie, vďaka čomu uterák nevonia okamžite po vypraní, respektíve v sklade hotela, ale začne voňať až keď ho hosť použije,“ vysvetľuje J. Beláň.

Je všeobecne známe, že na výsledný efekt prania vplýva aj samotná kvalita vody. Práve voda môže spôsobiť zažltnutie bieliezne. Mnohí to vedia, no len málokto s kvalitou vody reálne pracuje. Dôkazom toho, že v práčovni Tuzexx pristupujú ku všetkému profesionálne a zodpovedne je fakt, že vodu pred praním špeciálne upravujú. „Zbavujeme vodu nežiadúcich prvkov ako mangán, železo a zmäkčujeme ju. Dosiahneme tak stálofarebnosť textílií, ich jemnosť a mäkkosť. Stávajú sa príjemnejšie na dotyk s pokožkou, napríklad v prípade posteľnej bielizne,“ zdôrazňuje J. Beláň.

Skôr než sa klient rozhodne pre výber práčovne má zväčša jasno v tom, aký objem bielizne a v akých intervaloch bude potrebovať vyprať. Avšak práve v prípade hotelov a reštaurácií sa stávajú situácie, keď je potrebné vyprať väčší objem bielizne a mimo dohodnutého času. Najmä malé práčovne nedokážu adekvátne reagovať na nárazové akcie. Nestíhajú, bielizeň vozia na tri krát a v rôznych časoch. „Naša kapacita je 5-6 ton denne. Dokážeme flexibilne zabezpečovať zákazky. Ak klient na obed zavolá, že má nárazovú akciu, vieme do pár hodín reagovať, ubezpečuje J. Beláň. A zároveň dodáva: „Náš cieľ je zastrešiť pre Vás komplexné služby prania a čistenia tak, aby všetko išlo hladko, aby sme Vás ušetrili stresu a zabezpečili dlhú životnosť Vašich textílii.“

Ako si vybrať správnu práčovňu?:

  • Referencia
  • Či vyhovuje kapacita práčovne
  • Lokálna flexibilita
  • Systém kontroly a evidencie bielizne
  • Spôsob dávkovania a typ používanej chémie

Kde môžete získať viac informácií?

V Práčovni a čistiarni TUZEXX v Bratislave vám radi poskytneme ďalšie informácie na túto tému.

Článok uverejnený v hnonline.sk
(pr)


Voľné pracovné pozície